back to homepage

Унітази і біде

Hidra

Обираємо унітаз

Для того, щоб не наштовхнутися на виробничий брак, купуючи унітаз, насамперед потрібно перевірити його на тріщини, які бувають не тільки зовнішні, але і внутрішні. Найпростіший і найпоширеніший метод — це, притримуючи одну з частин унітазу в повітрі, вдарити монеткою (або ж будь-яким іншим металевим предметом) по поверхні — якщо звук буде дзвінким, значить, керамічний виріб без шлюбу.

Унітази залежно від розташування зливного бачка бувають двох типів: компакти (ємність для змиву кріпиться до унітазу безпосередньо або за допомогою спеціальної перехідної полички) і розділені (з’єднання здійснюється за допомогою труби). Бачки, у свою чергу, діляться на відкриті та вбудовані в стіну. Багато фірм, що виробляють сантехніку, встановлюють спеціальні кнопки на бачках, одномоментне натискання яких забезпечує подачу, наприклад, 3 або 6 л, 4 або 8 л

По внутрішній конструкції чаш унітази діляться на: унітази з горизонтальним (плоским) змивом і унітази з вертикальним (глибоким) змивом, іншими словами — унітази з наявністю горизонтального «трампліна» і без нього. Якщо він відсутній, то обов’язково є похила поверхня (жолоб), по якій вода стікає в горловину унітазу. Більш поширеним вважається переднє розташування горловини, але існують і моделі, де горловина знаходиться в задній частині. Горловина не може бути відкрита безпосередньо в слив, бо в такому випадку гази в каналізаційному стояку будуть надходити через неї в Вашу квартиру. У зв’язку з цим кожна конструкція має у своєму наявність водяний запор. Сифон (водяний запор) — це вигин труби, в якому знаходиться невелика кількість води. Існують унітази і з двома жолобами, але все одно вони мають зсув вперед або назад. Універсальним вважається унітаз із заднім жолобом. Багато хто вважає, що, чим біль косий змив, тим ближче до стіни він може бути розташований. І це дозволить заощадити простір. Таку думку є помилкою, оскільки не завжди вертикальний змив може дозволити присунути унітаз ближче до стіни.

За типами стоку унітази розділяються на ті, які мають косою стік, прямий стік і вертикальний стік. Перш за все, вибір стоку залежить від розташування вступної горловини каналізаційного стояка. Якщо горловина знаходиться високо від підлоги, то підійде прямий стік. Вертикальний стік використовують тоді, коли горловина знаходиться нижче рівня підлоги. А для стандартної установки підходить і з косим стоком. Крім цього, обов’язково варто звернути увагу на відповідність унітазу нашим системам водопостачання і каналізації. Він повинен витримувати діапазон тисків від 1 до 8 бар. Злив може здійснюватися в горизонтальному напрямку назад або під кутом вертикально вниз. Каналізаційна труба виходить із стіни горизонтально або під невеликим кутом до підлоги. Виріб приєднується до горизонтального відводу каналізаційної труби за допомогою гофрованої труби.

Унітаз підлоговий (Компакт)

Alessi

Унітаз підлоговий під прихований бачок

rsz_5140_big_globo-relais_big_1

Унітаз підвісний під інсталяційну систему

Hidra Hi-Line

 Історія унітазу

Для початку внесемо ясність у терміни. Що ж таке унітаз? Це санітарно-технічний пристрій, забезпечений системою автоматичного або напівавтоматичного змиву. Матеріалом виготовлення унітазу є сан-технічна кераміка. З історії виникнення видно, що вперше аналогічна конструкція, була винайдена в Китаї в I столітті до н. е. У Європі такий пристрій з’явилося значно пізніше — у вікторіанську епоху в Англії. Саме слово «унітаз» йде корінням в назву компанії «Unitas», яка налагодила промисловий випуск унітазів на початку ХХ століття. Примітний факт випуску в 1974 році видавництвом «Макгроу-Хілл» факсимільного видання 2-х книг із записами і начерками Леонардо да Вінчі. На одній зі сторінок було зображено пристрій, що віддалено нагадує унітаз.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •